Aktuality, články, média


Projekt Oblastní charity Pardubice oceněn na národní úrovni.

přidáno: 14. 10. 2014 5:29, autor: Radka Dostálová   [ aktualizováno 14. 10. 2014 5:41 ]

   


Na konferenci věnované kariérovému poradenství byly 18. září 2014 vyhlášeny výsledky šestého ročníku soutěže Národní cena kariérového poradenství. Oceněno bylo 7 příspěvků. Vzdělávací projekt Oblastní charity Pardubice, Mami, tati, pečuj, pracuj, získal cenu za komplexnost a propojení práce se zaměstnavateli a zaměstnanci při slaďování pracovního
a osobního života. „Na konferenci jsme sdílely své zkušenosti z obou hlavních částí našeho projektu. Spolupráce se zaměstnavateli a holické vzdělávací kurzy pro občany.“ říká Vladimíra Krejčíková. Ve čtyřech minutách dokázala
Klára Bartoníčková vysvětlit o čem karierové poradenství v rámci MATAPE je. Diváci její prezentaci vyhodnotili jako nejzajímavější příspěvek a tak projekt získal ještě cenu publika.

Kariérové poradenství jako nezbytná součást celoživotního učení nabývá na významu a stává se důležitým nástrojem pro zvyšování zaměstnanosti, podpoře rovných příležitostí na trhu práce. „Poradenství poskytuje lidem prostor, povzbuzení, oporu a inspiraci při hledání cesty životem, využití vlastního potenciálu a uplatnění ve společnosti.


Příběhy absolventek

přidáno: 19. 9. 2014 11:20, autor: Radka Dostálová   [ aktualizováno 6. 1. 2015 2:22 ]

Příklad první


Příběh absolventky MATAPE paní Lenky,

je příkladem, že  lze dosáhnout harmonie mezi rodinou a prací.: "Už na rodičovské dovolené jsem si uvědomila, že kvůli malé dcerce bych potřebovala pracovat jen dva dny v týdnu. Mým cílem bylo získat pracovní místo na adminstrativní pozici ve větší zavedené firmě. Věřila jsem, že naleznu způsob a povede se mi rodinu a práci slaďovat. Dříve než jsem se o vysněné místo začala ucházet absolvovala jsem tříměsíční vzdělávací cyklus MATAPE. Zde jsem měla možnost zvážit všechny své možnosti. Posílila jsem si potřebné dovednosti, jako například prezentační dovednosti, sebevědomí, komunikační dovednosti a získala jsem povědomí o flexibilních úvazcích. Nahlédla jsem také z druhé strany a uvědomila si potřeby a cíle zaměstnavatele." říká paní Lenka. Patří dodat, že paní Lenka u přijímacího pohovoru uspěla  a skutečně nyní necelý rok pracuje jen pondělky a středy. Paní Lenka měla také pro tuto práci osobní předpoklady – vůli, sebeřízení, zodpovědnost.


Druhý příklad 


Příběh absolventky MATAPE paní Martiny.

Martina se přihlásila do projektu jako, již více než rok, nezaměstnaná matka po rodičovské dovolené, která neviděla možnost jak najít zaměstnání: “V průběhu MATAPE jsem si uvědomila co všechno umím, získala jsem naději, že nalézt práci je možné a při koučování jsem si rozmyslela jak na to. Koordinátorka projektu mi pomohla domluvit si týdenní  praxi dobrovolnice v péči o seniory u realizátora projektu Oblastní charity Pardubice. Rozpomněla jsem se na období, kdy jsem pečovala o vlastní babičku a objevila, že mě tato práce baví a naplňuje. Patrně i absolvovanou praxí jsem pak zaujala při přijímacím pohovoru v domě s pečovatelskou službou a získala, krátce na to, práci na plný úvazek. V sebevzdělávání jsem pokračovala dál, prostřednictvím kurzu pro pečovatelky. Vzdělávací projekt MATAPE mi tedy pomohl objevit pro sebe zcela novou profesi.”


Příklad třetí


Příběh absolventky projektu paní Soni.

Soňa je maminkou tří dětí, má stabilní práci, ale také předchozí nepříjemnou zkušenost s obdobím, kdy byla nezaměstnaná: “Když jsem se dozvěděla o možnosti bezplatně absolvovat počítačové kurzy, kurzy angličtiny a osobního rozvoje, neváhala jsem s přihlášením. Vytipovala jsem si pro účast v kurzech MATAPE pracovně klidnější podzimní období a nastřádala dovolenou. Nutno říci, že bez pomoci manžela a vstřícnosti zaměstnavatele by pro mě absolvování všech 30ti školících dnů během 3 měsíců nebylo možné. Raději využiji každé příležitosti k dalšímu sebevzdělávání a zvýším svou zaměstnatelnost, než abych znovu prožila období bez práce.”


Příklad čtvrtý


Příběh absolventky projektu paní Lucky.

Už při přihlášení do projektu Lucka uvažovala o založení vlastního podnikání v oblasti výživového poradenství a vizážistiky. “Byla a ještě stále jsem na rodičovské dovolené se svou druhou dcerkou. Z několika důvodů se nechci se po RD vrátit ke svému původnímu zaměstnavateli. Nápad na založení vlastního podnikání byl před vstupem do MATAPE spíše vzdáleným snem. Díky prakticky vedeným seminářům Jak založit podnikání jsem získala základní orientaci v legislativní krocích, které jsou při zakládání firmy potřeba. Také jsem se pod vedením lektora vžila do role podnikatelky a cvičně tvořila byznys plán fiktivní firmy. Tento model uvažovaní mi pak pomohl lépe při koučování promyslet první kroky při zakládání své firmy. Odvahu první telefonáty a pracovní schůzky skutečně uskutečnit jsem získala díky překonání svých strachů - kurzy osobního rozvoje. Důležitá je pro mě také vzájemná podpora ostatních absolventek kurzu, která přetrvává i po skončení našeho vzdělávacího cyklu.




Příklad pátý

Příběh absolventky projektu paní Věry.
Jsem absolventkou čtvrtého cyklu projektu Matape - mami, tati, pečuj, pracuj.Píši Vám, protože považuji za důležité se podělit o výsledky. Po dlouhé době na rod.dovolené, jsem měla strach vrátit se zpět do společnosti, mé sebevědomí bylo hodně nízké, mé pracovní místo bylo obsazeno. Do projektu jsem vstoupila s velkým očekáváním a cílem něco změnit. Během tříměsíčního osobního rozvoje, koučinku, a jiného, jsem našla svou sílu a hodnotu. Už vím v čem jsem dobrá a co mě baví. Jsem vedoucí provozu v Café restauraci. Práce mě naplňuje, podařilo se mi sladit osobní život s pracovním. Chtěla bych Vám tímto poděkovat za Vaši snahu, vstřícnost a otevřenost ke každé účastnici, jsem velice ráda, že tento projekt vznikl.

Projekt MAMI, TATI, PEČUJ, PRACUJ Rodinného a vzdělávacího centra Holoubek Oblastní charity Pardubice zaujal v Holandsku.

přidáno: 22. 4. 2014 4:47, autor: Radka Dostálová   [ aktualizováno 22. 4. 2014 4:47 ]

Jedním ze tří zástupců z České republiky, kteří byli vybráni k účasti na evropském setkání leaderů v Holandsku byla koordinátorka projektu MATAPE Vladimíra Krejčíková. Ke společné výměně zkušeností, nápadů na nové projekty a týdennímu vzdělávání se do malé vesničky Orvelte 190km od Amsterdamu 11. dubna 2014 sjelo celkem 20 účastníků 8mi národností. Chorvati, Italové, Polák, Řekyně, Holanďan, Gruzínec, Rumuni a Češi. „Byla to úžasná příležitost poznat reprezentanty jiných evropských kultur, společně pracovat a pocítit respekt a uznání českých nápadů.  Dvacetiminutová prezentace našeho holického projektu MATAPE www.matape.cz sklidila potlesk a následovala série otázek posluchačů“ dělí se o své dojmy Vladimíra Krejčíková.

Přijali jsme pozvání do Českého rozhlasu Pardubice do pořadu MÁME HOSTY

přidáno: 26. 8. 2013 10:32, autor: Radka Dostálová   [ aktualizováno 26. 8. 2013 10:34 ]



Poutavé povídání o projektu MAMI, TATI, PEČUJ, PRACUJ a činnosti Rodinného a vzdělávacího centra Holoubek můžete vyslechnout ze záznamu:-)









Vladimíra Krejčíková, Klára Bartoníčková a Pavlína Paseková
Foto: Jitka Slezáková


Reportáž o MATAPE v hlavních zprávách televize V1

přidáno: 1. 7. 2013 13:44, autor: Radka Dostálová   [ aktualizováno 1. 7. 2013 13:47 ]





V pátek 28. 6. 2013 v 18:00 hodin byla odvysílána reportáž ze závěrečné konference 2. vzdělávacího cyklu MATAPE.

Odkaz na shlédnutí reportáže:

Informace o MATAPE jsou jako poslední příspěvek tedy od 7 minuty zpravodajství.

MATAPE na facebooku

přidáno: 12. 4. 2013 1:46, autor: Radka Dostálová   [ aktualizováno 4. 6. 2013 3:24 ]

Teď už se s námi můžete setkávat i prostřednictvím stránky na facebooku

1-6 of 6